2 – PÁSMOVÁ AKTÍVNA REPROSÚSTAVA

Model ARCUS je dvojpásmová aktívna podlahová reprosústava so zabudovanými výkonovými zosilňovačmi a aktívnou elektronickou fázovo-korigovanou výhybkou so strmosťou 24 dB/okt. Vzhľadom ku skutočnosti, že reprosústava je konštrukčne realizovaná ako uzavretá ozvučnica, je pre rozšírenie vyžarovania na nízkych frekvenciách použitá elektronická basová korekcia Linkwitzovho typu, ktorá je schopná zabezpečiť frekvenčný prenos reprosústavy od cca 30Hz. Táto aktívna reprosústava je určená predovšetkým pre náročné bytové Hi-Fi aplikácie v menších priestoroch. Optimálny objem odposluchovej miestnosti je do 60m3. Precízny výber elektroakustických meničov, fázovo korigovaná výhybka, kvalitné, pre každý elektroakustický menič samostatné výkonové zosilňovače budované z diskrétnych súčiastok, dostatočná výkonová rezerva zabezpečujú vysokú kvalitu reprodukcie reprosústavy aj pri najnáročnejších hudobných signáloch.

Celá elektronika spolu s výkonovým toroidným transformátorm je umiestnená v spodnej časti reprosústavy. Skrinka reprosústavy je vyrobená z 28mm MDF dosiek a povrchovo upravená prírodnou dyhou s možnosťou výberu dreviny.

Reprosústava sa umiestňuje priamo na podlahu, bez použitia stojanov. Výška reprosústavy je navrhnutá tak, aby bol výškový reproduktor približne vo výške ucha sediaceho poslucháča. Reprosústava stojí na štyroch výškovo nastaviteľných hrotoch, ktoré zabraňujú prenosu vibrácií medzi podlahou a reprosústavou. Súčasťou dodávky sú aj podložky pod hroty.

Reprosústava ARCUS je dodávaná so zárukou päť rokov, ktorá sa vzťahuje na všetky chyby spôsobené materiálom, konštrukciou alebo výrobou a ktoré by mohli ovplyvniť vlastnosti reprosústavy.

Galéria: