Trojpásmová aktívna reprosústava

Inovovaná koncepcia aktívnych sústav, ktorá je unikátna koncepčne i konštrukčne. Monument, svojou ladnosťou len podčiarkuje audiofilsky nekompromisné riešenie ozvučenia, a utak ako jeho predchdca sa udomácnil v najvyššej spoločnosti. Ultima 4 MKII je vlajkovou loďou spoločnosti a pre nás i tých čo to počuli je etalónom v predstave o reprodukovanej hudbe.
Ozvučnica sústavy je vyrobená z vrstvených ohýbaných HDF dosiek hrúbky 32 až 50 mm. Prednú stenu tvorí konkávna výseč gule o polomere 4m a má priaznivý vplyv na posun akustických stredov jednotlivým pásiem. Ostatné steny sú zakrivené za účelom neutralizácie stojatého vlnenia vo vnútri konštrukcie.

Dva 13-palcové 6 magnetové basové reproduktory FOCAL poháňa 2x300W sínusového výkonu.
Pásmo stredov ktoré reprodukuje výnimočný menič LOWTHER a výšky SCANSPEAK majú na starosti štyri triódové (osadenie EAT 300B) elektrónkové zosilňovače, zapojené v jednočinnej triede A.
Elektronická výhybka State Variable so strmosťou 24dB na oktávu zabezpečuje rozdelenie signálu do troch frekvenčných pásiem ešte pred výkonovými zosilňovačmi.

Nekompromisným riešením a výberom súčiastkovej základne i samotných meničov sme v tejto konštrukcii sústav si znovu posunuli latku nášho audiofilského sna.Povrchová úprava, podobne ako pri ostatných modeloch, je dodávaná podľa želania.

Výroba a dodávka jedného páru trvá 5 mesiacov.

Blokový diagram:

 

Technické údaje:

 

Galéria: