TROJPÁSMOVÁ AKTÍVNA REPROSÚSTAVA

Táto revolučná koncepcia, doteraz nemá vo svete konkurenciu a ani obdobu. Sofistikovaný monument, ktorého ladné tvary len podčiarkujú audiofilsky nekompromisné riešenie ozvučenia, smeruje do najvyššej spoločnosti a reprezentačných priestorov. Ultima 4 bol doteraz vlajkovou loďou spoločnosti a stal sa etalónom v predstave o reprodukovanej hudbe.

Ozvučnica sústavy je vyrobená z vrstvených ohýbaných MDF dosiek hrúbky 32 až 50 mm. Prednú stenu tvorí konkávna výseč gule o polomere 4m a má priaznivý vplyv na posun akustických stredov jednotlivým pásiem. Ostatné steny sú zakrivené za účelom neutralizácie stojatého vlnenia vo vnútri konštrukcie.

Dva 13-palcové basové reproduktory poháňa 2x300W sínusového výkonu.

Pásmo stredov a výšiek majú na starosti dva triódové elektrónkové zosilňovače, zapojené v jednočinnej triede A.

Elektronická výhybka State Variable so strmosťou 24dB na oktávu zabezpečuje rozdelenie signálu do troch frekvenčných pásiem ešte pred výkonovými zosilňovačmi.

V podobe Ultima 4 sme si splnili náš audiofilský sen a preto sme sa zďaleka vyhýbali kompromisom či už pri výbere súčiastok, alebo pri voľbe koštrukčných riešení. Povrchová úprava, podobne ako pri ostatných modeloch, je dodávaná podľa želania.

Výroba a dodávka jedného páru trvá 5 mesiacov.

Technické údaje:

 

Galéria: