Aktívne trojpásmové hybridné reproduktorové sústavy

Tento model bol prvý krát predstavený na High End Slovakia 2012, kde bol hneď ocenený ako najlepší zvuk výstavy.

Koncepcia aktívnych sústav, ktorá je zase unikátna koncepčne i konštrukčne. Monument, svojimi tvarmi i nekonvenčnou povrchovou úpravou akcentuje audiofilské riešenie ozvučenia, a tak ako jeho predchodcovia sa udomácnil v High End spoločnosti. Ultima-X je pre nás i tých čo to počuli je novým etalónom v zvukomilov s alternatívou posluchu .
Ozvučnica sústavy je vyrobená z vrstvených ohýbaných HDF dosiek hrúbky 32 až 50 mm. Prednú stenu tvorí konkávna výseč gule o polomere 4m a má priaznivý vplyv na posun akustických stredov jednotlivým pásiem. Ostatné steny sú zakrivené za účelom neutralizácie stojatého vlnenia vo vnútri konštrukcie.

13-palcový 6 magnetový basový menič FOCAL poháňa 300W sínusového výkonu.
Pásmo stredov ktoré reprodukuje výnimočný menič fy LOWTHER a výšky SCANSPEAK majú na starosti štyri triódové (osadenie 2A3) elektrónkové zosilňovače, zapojené v jednočinnej triede A s možnosťou prepnutia na MOS- FET zosilňovače používané v Divusoch .
Štandardná elektronická výhybka State Variable so strmosťou 24dB na oktávu zabezpečuje rozdelenie signálu do troch frekvenčných pásiem ešte pred výkonovými zosilňovačmi.

Povrchová úprava, podobne ako pri ostatných modeloch, je dodávaná podľa želania.

Výroba a dodávka jedného páru trvá 5 mesiacov.